Menu

1987

Rezidence Lebovic / Roznicuk – Santa Barbara, California

Tvar domu kopíruje tvar pozemku. V západní části dispozice jsou situovány hlučné provozy jako garáž, prádelna, kuchyň atd. Vzhledem k prudkému a nízkému slunci a blízkosti souseda, nejsou na západní fasádě žádná okna. Jsou zde umístěny pouze vstupy do hospodářských prostor.

Střední část dispozice sestává ze vstupní dvoupatrové haly, tvořící spojitý prostor s kruhovou jídelnou a nepravidelně tvarovanou sedací částí s krbem a schodištem do patra. Prostor ústí na jihu a severu do stíněných teras. Obytná hala působí přes svoje značné rozměry (dle vyjádření uživatelů a návštěvníků) velmi obytným dojmem. Interiér lze charakterizovat bohatou hrou světel a stínu. Nábytek a zahrada jsou navrženy jakožto nedílné součásti objektu tímtéž autorem.

Tichá, ryze privátní část domu je orientována na východ. Je zde tzv. "family room" s TV a 3 ložnice, každá s vlastní koupelnou a šatnou. Situování a tvarování oken bylo navrženo po pečlivém prověření výhledu na moře, na hory a na historickou "Mission" na obzoru.